Chcę się dzisiaj z Wami podzielić, bardzo ciekawym doświadczeniem jakim jest snurkorwanie z rekinami wielorybimi w miejscowości Oslobna Filipinach.

Wiem, że są podzielone zdania co do tego, czy powinno się płacić za coś, gdzie specjalnie przywołują rekiny je karmią. Sama miałam mieszane uczucia, z jednej strony chciałam, a z drugiej strony nie chciałam. Bardzo chciałam zobaczyć te wspaniałe stworzenia na wolności,  dlatego też udaliśmy się do miejscowości Donsol będąc jeszcze na Luzonie. Niestety mieliśmy pecha prawdopodobieństwo zobaczenia rekinów było znikome, ze względu na tajfun który właśnie nas mijał i zmierzał w kierunku Manili. Koszty też nie były małe, wychodziło po 2500 peso na osobę, bez gwarancji, że w ogóle je zobaczymy, nie mówiąc już o możliwości pływania z nimi. Zrezygnowaliśmy, gdyż przed nami była jeszcze perspektywa 4 tygodni urlopu a wiedzieliśmy, że będziemy zmierzać w kierunku Cebu gdzie znajduje się zoo. Wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy, czy będziemy chcieli właśnie tam pływać z rekinami.

Po 3 tygodniach, drogi dotarliśmy do Cebu i tym samym, na naszej strasie stanęło zoo, znajdujące się w miejscowości Oslob. Pomyśleliśmy, że skoro i tak mamy to na trasie, to zostaniemy tam żeby zobaczyć jak to wygląda. Sama miejscowość ma może 2 knajpki, parę hotelików. Mieliśmy duże szczęście, bo znaleźliśmy super hotel, z basenem przy samej plaży, jak się okazało dojście do miejsca gdzie kupowało się bilet było po sąsiedzku. Jeżeli będziesz akurat na Cebu zostań tutaj na noc, będziesz jedną z pierwszych osób w kolejce do snurkowania. 

Koszty:  snurkowanie kosztowało 1000 peso od osoby, kupując bilet bezpośrednio w kasie (bez pośredników). Ceny z Bohol zaczynały się od 1800 peso (w tym był transport w Bohol oraz bilet wstępu) . Maski mieliśmy własne, więc nie dopłacaliśmy za nie.

Kiedy jechać: Najlepiej im wcześniej tym lepiej. My wstaliśmy o 6 rano i byliśmy jednymi z pierwszych. Dzięki temu nie było tłumu. Rekiny są czynne od świtu do maksymalnie 11:00. Wydaje mi się, że z Bohol podróż trwa przynajmniej 4-5 godzin, ale tego nie jestem pewna, w każdym razie jest możliwość wykupienia wycieczki do Oslob.

Korzystając z okazji chciałam zarekomendować maski do snurkowania zasłaniające cała twarz, są po prostu genialne! Nic nie paruje, nic nie przecieka, mają bardzo szeroki kąt widzenia, od kiedy wypróbowałam je pierwszy raz zawsze z nimi podróżuje. Kupić je możecie tutaj