Filipiny w 4 tygodnie – moja propozycja trasy

0
3348
3.5/5 - (6 votes)

Wprowadzenie

Podróżując po Filipinach można odkryć nieskończoną ilość cudów natury, fascynującą kulturę i gościnność mieszkańców tego archipelagu. W ciągu czterech tygodni możemy poznać mnóstwo atrakcji tego kraju. Oto moja propozycja trasy na Filipiny, która pozwoli Ci cieszyć się niezapomnianymi wrażeniami.

Tydzień 1: Manila i okolice

Dzień 1: Przylot do Manili

Przylot do Manili, stolicy Filipin. Po przylocie zakwaterowanie w hotelu i czas na odpoczynek oraz aklimatyzację.

Dzień 2: Zwiedzanie Manili

Rozpocznij zwiedzanie od historycznego centrum miasta, Intramuros. Odwiedź Fort Santiago, katedrę Manili oraz Casa Manila. Następnie przejdź się po Rizal Parku i zakończ dzień w dzielnicy Makati, gdzie znajdują się liczne restauracje i bary.

Dzień 3: Wycieczka do Tagaytay i Taal Volcano

Zrób jednodniową wycieczkę do Tagaytay, gdzie możesz podziwiać niesamowite widoki na jezioro Taal i wulkan Taal. Jeśli jesteś bardziej aktywny, możesz również wybrać się na trekking do krateru wulkanu.

Dzień 4: Wycieczka do Pagsanjan Falls

Wyrusz na wycieczkę do Pagsanjan Falls, gdzie będziesz mógł podziwiać spektakularne wodospady i popływać w naturalnych basenach.

Tydzień 2: Palawan

Dzień 5: Przelot do Puerto Princesa

Przelot z Manili do Puerto Princesa, stolicy prowincji Palawan. Zakwaterowanie w hotelu i czas na odpoczynek.

Dzień 6: Podziemna rzeka Puerto Princesa

Wizyta w Parku Narodowym Rzeki Podziemnej Puerto Princesa, wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie jaskini z przewodnikiem.

Dzień 7: Przejazd do El Nido

Przejazd z Puerto Princesa do El Nido, popularnego kurortu na północnym końcu wyspy Palawan. Zakwaterowanie w hotelu i czas na plażowanie oraz odkrywanie uroków miasteczka.

Przeczytaj także:  Filipiny rekiny wielorybie – Oslob

Dni 8-9: Island hopping w El Nido

Spędź dwa dni na island hopping w El Nido, odwiedzając różne wyspy i plaże, takie jak Secret Lagoon, Big Lagoon, Small Lagoon, Snake Island, czy Helicopter Island. Pływaj, nurkuj z rurką i podziwiaj bogactwo podwodnego świata.

Dzień 10: Przejazd do Coron

Przejazd promem z El Nido do Coron, kolejnego pięknego miejsca na Palawan. Zakwaterowanie w hotelu i czas na odpoczynek.

Dni 11-12: Zwiedzanie Coron

Zwiedzanie Coron i okolic, w tym Kayangan Lake, Twin Lagoon, Siete Pecados i wraków z czasów II wojny światowej. Możliwość nurkowania z rurką lub butlą oraz pływania w krystalicznie czystych wodach.

Tydzień 3: Cebu i Bohol

Dzień 13: Przelot do Cebu City

Przelot z Coron do Cebu City. Zakwaterowanie w hotelu i czas na zwiedzanie miasta, odwiedzenie takich miejsc jak bazylika del Santo Niño, Magellan’s Cross czy Fort San Pedro.

Dzień 14: Wycieczka do Moalboal i Kawasan Falls

Wycieczka do Moalboal, gdzie można zobaczyć rafę koralową i z nurkować z rurką. Następnie odwiedź Kawasan Falls, gdzie można popływać w basenie wodospadu.

Dzień 15: Przejazd na Bohol

Przejazd promem z Cebu na sąsiednią wyspę Bohol. Zakwaterowanie w hotelu i czas na odpoczynek.

Dzień 16: Zwiedzanie Bohol

Zwiedzanie atrakcji Bohol, takich jak Chocolate Hills, rezerwat tarsierów oraz Loboc River Cruise. Odkryj piękno przyrody i kultury tej wyjątkowej wyspy.

Dzień 17: Powrót na Cebu

Przejazd promem z powrotem na wyspę Cebu. Zakwaterowanie w hotelu i czas na odpoczynek.

Tydzień 4: Boracay i Siargao

Dzień 18: Przelot na Boracay

Przelot z Cebu na wyspę Boracay. Zakwaterowanie w hotelu i czas na plażowanie oraz odkrywanie uroków wyspy.

Dni 19-20: Boracay

Spędź dwa dni na Boracay, odpoczywając na białych piaskach White Beach, nurkując z rurką, uprawiając sporty wodne, lub po prostu ciesząc się relaksem na jednej z najpiękniejszych wysp świata. Wieczorami nie przegap wyjątkowej atmosfery na plaży, gdzie organizowane są ogniska i występy muzyczne.

Dzień 21: Przelot na Siargao

Przelot z Boracay na Siargao, znaną jako „surfingowy raj Filipin”. Zakwaterowanie w hotelu i czas na odpoczynek oraz plażowanie.

Dzień 22: Cloud 9 i Magpupungko Rock Pools

Zwiedzanie Siargao, począwszy od słynnego surferskiego spotu Cloud 9. Następnie odwiedź Magpupungko Rock Pools, gdzie można pływać w naturalnych basenach otoczonych przez skaliste formacje.

Dzień 23: Island hopping na Siargao

Spędź dzień na island hopping, odwiedzając pobliskie wyspy, takie jak Guyam Island, Daku Island i Naked Island. Ciesz się białymi piaskami, turkusowymi wodami i niezapomnianymi widokami.

Dzień 24: Sohoton Cove

Wycieczka do Sohoton Cove, gdzie można podziwiać malownicze laguny, jaskinie i formacje skalne. Spróbuj również pływania z bioluminescencyjnymi planktonami, jeśli pogoda na to pozwoli.

Dzień 25: Powrót do Manili

Przelot z Siargao z powrotem do Manili. Zakwaterowanie w hotelu i czas na ostatnie zakupy oraz odpoczynek przed powrotem do domu.

Dzień 26: Powrót do domu

Wyjazd z hotelu i przelot z Manili do miejsca zamieszkania. Zakończenie niezapomnianej podróży po Filipinach.

Podsumowanie

W ciągu czterech tygodni na Filipinach można poznać wiele pięknych miejsc, od historycznego centrum Manili po rajskie wyspy jak Palawan, Cebu, Bohol, Boracay i Siargao. Ten plan podróży jest tylko jednym z wielu możliwych, ale z pewnością pozwoli Ci doświadczyć różnorodności Filipin i nabrać apetytu na kolejne wyprawy na ten egzotyczny archipelag.