Do Tajlandii do międzynarodowego portu lotniczego w Bangkoku można się dostać z Warszawy (z przesiadką). Przyzwoite ceny lotów znajdziemy w Aeroflocie (Rosyjskie linie lotnicze, z przesiadką w Moskwie), ale także w Qatar Airlines ( z przesiadką w Qatarze), czy w Emirates (z przesiadką w Dubaju). Zdarzają się także tanie chartery biur podróży.

Tanich biletów należy wypatrywać na popularnych serwisach na Facebook takich jak:

Warto też samemu od czasu do czasu sprawdzić ceny i możliwości na Skyscanner.pl lub na Kayak.pl, chociaż osobiście bardziej do mnie przemawia interfejs skyscanner’a i to na jego przykładzie opowiem chwilkę jak szukać biletów metodą tradycyjną – na szperacza.

Opcję są dwie: abo szukasz w przedziale konkretnych dat, albo w przedziale miesięcznym. Jeśli możesz sobie pozwolić na  dowolność wyboru terminu to tylko lepiej dla Ciebie. Im bardziej będziesz elastyczny, tym taniej kupisz bilety.

Zatem zaczynamy od wyboru miejsca wylotu, miejsca docelowego i wybieramy szukaj: cały miesiąc.

Otrzymujemy widok całego miesiąca i cen za bilet.

Gdy już znajdziesz odpowiedni termin i cena będzie Cie zadowalać nie pozostało nic więcej niż dokonać zakupów.

 

Bardziej „nowoczesną” metodą, która pojawiła się jakiś czas temu o czym pisałam tutaj to aplikacja dostępna na telefon. Działa, i jestem tego przykładem udało mi się dzięki niej kupić bilet w cenie 1400 zł z Warszawy do Meksyku.