Meksyk – Playa del Carmen
Meksyk – Playa del Carmen
Meksyk – Playa del Carmen
Meksyk – Playa del Carmen

Playa del Carmen – Meksyk

W Playa del Carmen zatrzymałam się zarówno na początku swojej przygody w Meksyku, jak i zdecydowaliśmy się tam naszą podróż zakończyć

Gdzie znajduje się Playa del Carmen, Meksyk?
Jak się dostać do Playa del Carmen?
Gdzie zatrzymać się w Playa del Carmen?
Plaże w Playa del Carmen
Zakupy w Playa del Carmen
Jedzenie w Playa del Carmen


Gdzie znajduje się Playa del Carmen, Meksyk?

Playa del Carmen znajduje się na Rivieira Maya, od strony morza Karaibskiego, w odległości około 60 km od Cancun. Jest to dość duże, głośne i tętniące życiem miasto. Znajdziecie w Playa del Carmen przekrój hoteli od najtańszych (łózka w pokojach wieloosobowych), aż do najdroższych i najbardziej ekskluzywnych hoteli 5**** na samej plaży. Playa del Carmen tętni życiem od rana do nocy, jest tu sporo barów i klubów.Jak się dostać do Playa del Carmen?

Dla mnie osobiście najlepszą opcją było wynajęcie samochodu, na terminalu w lotnisku. Jeśli nie chcesz wynająć samochodu na lotnisku, co szczerze polecam, tutaj znajdziesz bardziej szczegółowe informację jak to zrobić, z głową. Gdzie zatrzymać się w Playa del Carmen?

W Playa del Carmen zatrzymałam się zarówno na początku swojej przygody w Meksyku, jak i zdecydowaliśmy się tam naszą podróż zakończyć. W sumie w Playa spędziłam 5 nocy, i miałam okazję dość dobrze poznać to miasto. Zdecydowanie rekomenduje znalezienie hotelu/guesthouse w rejonie Playacar. Jest to obszar zamknięty, na którego wjeździe stoi ochrona. Nie chodzi o to, że czułam się w Meksyku niebezpiecznie, w Playacar jest czysto, budynki są od siebie oddalone, co daje poczucie pełnego relaksu. Ludzie biegają, spacerują z psami, są wyznaczone ścieżki rowerowe i chodniki, wszyscy kierowcy przestrzegają ograniczenia prędkości. Panuje taki lekki, wakacyjny klimat. Niedaleko Playacar jest sklep CHEDRAUI, więc w zasadzie wszystko czego potrzebujesz masz na miejscu. Mogę z czystym sumieniem polecić Ci wspaniałe miejsce Wille, czystą, z dostępem do kuchni i prywatnym basenem – i w rozsądnych pieniądzach.

Poza Playacar, znajdziesz mnóstwo bliżej lub dalej oddalonych od plaży hoteli.Plaże w Playa del Carmen

Polecam plaże Playa del Carmen, oraz Playa Mamitas. Obie te plaże są bezpłatne i łatwo dostępne, prowadzą do nich uliczki, więc z każdego miejsca w mieście, da się do nich dojść. Na obu tych plażach znajdują się dosłownie tłumy ludzi. Jeśli liczysz, że znajdziesz urokliwy zakątek tylko dla siebie, to niestety, nie w Playa del Carmen. Nie wiem, czy to częste zjawisko, ale trzeciego dnia naszego pobytu na plaży pojawiły się wodorosty, kąpiel z nimi nie należała do najprzyjemniejszych, morze wyrzucało je na plaże. Na obu plażach, do Twoje dyspozycji jest co tylko zapragniesz, chcesz loty ze spadochronem, może skuter wodny? Kajak? Wszystko to za kilkaset peso, może być Twoje.

Playa del Carmen

Jest naprawdę piękną, długą i szeroką plażą, z białym piaskiem i turkusową jak z photoshopa wodą. Zaczyna się przy molo w Centrum i ciągnie się w kierunku Tulum kilometry.  Co ciekawe, nie ma na niej odpływów, a przynajmniej są prawie nie widoczne, poziom wody może opada ale jest to praktycznie nie zauważalne. Kilka metrów od brzegu nie ma już się dna – przynajmniej ja, przy moim 1,60 cm wzrostu. Bardzo fajną zabawę dają duże fale, które były codziennie. Spokojnie można się kąpać bez butów na rafę, pod wodą jest piasek i tylko piasek.

Playa Mamitas

Urocza plaża niedaleko mola, można do niej dojść z Centrum kierując się od mola w stronę Cancun, czyli na prawo.  Na początku, jest dość wąska, ale rozszerza się przy molo. Woda tutaj jest spokojniejsza niż na plaży del Carmen, ze względu na to, ze jest tu mała zatoczka, fale nie są aż tak duże. Także woda jest płytsza i trzeba odejść kawałek od brzegu. W wodzie możemy natknąć się na kamień, ale dobrze je widać, ze względu na dobrą przejrzystość wody.

Sprawa komplikuje się w okolicy od Centrum Playa del Carmen w stronę Cancun. Tam plaża staje się kamienista, otoczona hotelami. Prawie nie możliwe staje się dojście do nich, jeśli nie mieszka się w hotelu znajdującym się w pierwszej linii brzegowej.Zakupy w Playa del Carmen

Najbardziej znana i popularna, ale także najdroższa jest 5th Avenue – deptak, ze wszelkimi sklepami i restauracjami. Wystarczy odejść kilka przecznic, aby kupić te same rzeczy za połowę ceny. W Playa del Carmen znajdziesz także siec supermarketów CHEDRAUI, więc jeśli tylko, będziesz mieć do dyspozycji kuchnię, sporo zaoszczędzisz.Jedzenie w Playa del Carmen

Knajp w Playa del Carmen jest mnóstwo, najwięcej jest skupionych w niedalekiej okolicy 5th Avenue. Trzeba się liczyć z wydatkiem od 20 – 40 zł za obiad dla jednej osoby. Bardzo popularne są buritos, tacos, fajitas, guacamole i inne meksykańskie potrawy. Owoce morza i ryby, są dość drogie, dlatego przygotowywaliśmy je we własnym zakresie. W supermarketach ceny jedzenia są porównywalne do cen polskich. Bardzo tani jest alkohol: Tequila, czy Mezcal kosztował nas w okolicach 16 zł za 1l. 


Zobacz szczegóły na mapie: