Puerto Morelos – Meksyk
Puerto Morelos – Meksyk
Puerto Morelos – Meksyk

Puerto Morelos – Meksyk

Jeśli szukasz ucieczki od tłumów, na pewno tu ją znajdziesz. Dla osób rozrywkowych, miasteczko to może wydać się nudne.

Gdzie znajduje się Puerto Morelos?
Gdzie zatrzymać się w Puerto Morelos
Plaże w Puerto Morelos
Zakupy w Puerto Morelos
Jedzenie w Puerto Morelos


Gdzie znajduje się Puerto Morelos?

Puerto Morelos znajduje się około 30 km od Cancun.  Jest to urocze miasteczko podzielone na 2 części. Pierwsza część znajduje się tuż przy wybrzeżu, przy samej plaży. W tej części znajdują się drogie hotele – ale nie znajdziesz tutaj ogromnych kompleksów hotelowych są to mniejsze hoteliki z widokiem na morze, równiez restaurację i sklepiki z pamiątkami. Druga część znajduje się 4 km od morza i zlokalizowana jest tuż przy drodze szybkiego ruchu. Ja osobiście byłam zachwycona tą pierwszą częścią miasteczka. Urokliwy plac, z kościołem, niskie zabudowania powodują, że naprawdę czujemy się tutaj jak w Meksyku, takiego jaki jest pokazywany w filmach. Nie ma tutaj tłumów, życie wolno się toczy. Nie zostaniesz tutaj „napadnięty”, przed drobnych handlarzy wycieczkami, okularami czy biżuterią. Puerto Morelos jest inne niż pozostałe miasta w Riviera Maya. Jeśli szukasz ucieczki od tłumów, na pewno tu ją znajdziesz. Dla osób rozrywkowych, miasteczko to może wydać się nudne.

Puerto Morelos Meksyk

 


Gdzie zatrzymać się w Puerto Morelos

Najlepiej  zatrzymać się tuż przy morzu. Oczywiście oznacza to, że niewątpliwie zapłacisz za nocleg więcej. Ja osobiście zatrzymałam się w tej dalszej części, w Buenos Dias guesthouse. Hotelik posiada własne miejsce parkingowe, łóżka są dość wygodne, jednakże nie posiadają moskitiery. Mieliśmy swoją, więc wywiesiliśmy ją nad łóżkiem, dzięki temu nie pogryzły nas szalejące komary. Za to pogryzły nas mrówki, które były dosłownie wszędzie. Miejsce to jest dobre na 1 lub 2 nocy, jednakże nie zostałabym tu na dłużej. Większość hoteli zlokalizowana w drugiej (tej dalszej) części, daje do dyspozycji gości bezpłatne rowery, dzięki czemu można bez problemowo, chodnikiem, dojechać na plaże.


Plaże w Puerto Morelos

Plaża w Puerto Morelos, jest dość skromna. Nie należy do najszerszych, dodatkowo przy samym centrum zaparkowane są łódki, ale można odejść w dowolną stronę w bok i cieszyć się plażą tylko dla siebie. Piasek jest biały. Morze dość spokojne. Jest to zupełne przeciwieństwo Playa del Carmen. Tutaj naprawdę da się wypocząć od zgiełku, od tłumów. Posiedzieć pod palmą i poczytać książkę. Jest to jedno z moich ulubionych miejsc w Meksyku.

Puerto Morelos Meksyk

 


Zakupy w Puerto Morelos

W Puerto Morelos, kupisz za naprawdę małe pieniądze wszelkie pamiątki. Począwszy od ręcznie robionych ponczo, kapeluszy, drewnianych masek (które są przepiękne), po srebro. Jeżeli chodzi o zakupy spożywcze, to w części drugiej, tuż przy drodze znajduje się CHEDRAUI – ogromny supermarket, porównywalny z naszym Tesco, gdzie kupisz dosłownie wszystko.


Jedzenie w Puerto Morelos

Bardzo polecam fantastyczną restaurację, w której jadaliśmy Micheladas del Semaforo. Wszystko jest przepyszne, uważam, że jest to jedna z najlepszych knajp, w jakiej przyszło nam jeść. Wieczorami knajpka zamienia się w pub, gdzie gra muzyka na żywo, podawane są pyszne drinki. Klimat jest iście Meksykański, ludzie są mili i przyjaźni.

 

 


Zobacz szczegóły na mapie: