Moja przyjaciółka Asia pierwszy raz wybiera się do Tajlandii na 3 tygodnie i zapytała mnie jak powinna zaplanować podróż, dokąd pojechać na ten pierwszy raz. Przedstawiam gotowy plan na 3 tygodnie.

Gdy myślę o Tajlandii od razu na myśl przychodzi mi pyszne jedzenie, piękne plaże, wspaniali mili i uśmiechnięci ludzie ale także miejsce które zrobiło na mnie ogromne wrażenie: Angkor Wat. Jestem przekonana, że słyszałeś o tym miejscu, jest to kompleks świątyń, który znajduje się w Kambodży niedaleko miasteczka Siem Reap, tam trzeba być.

3 tygodnie jest to okres czasu, w którym spokojnie zwiedzisz wyspy, odpoczniesz, zabawisz się i jeszcze zdążysz udać się zobaczyć nie tylko Angkor Wat, ale także będziesz mieć okazję zobaczyć jak żyją ludzie w Kambodży. Proponuję zatem:

tajlandia_plan.jpg

Poszczególne czasy w danych miejscach mogą się różnić w zależności od wybranego środku transportu. Zasada jest prosta im podróż jest krótsza, tym jest droższa, musisz znaleźć taki kompromis, który Tobie będzie najbardziej odpowiadał…Tajlandia ma tą dużą zaletę, że gdziekolwiek będziesz nigdy w tym miejscu nie ‚utniesz’, zawsze z tego miejsca znajdzie się mnóstwo środków transportu w inne wybrane przez Ciebie miejsce. Zerknij na mapę i na zaznaczone przeze mnie miejsca warte odwiedzenia, mam nadzieję, że pomoże Ci to zaplanować podróż. Do wszystkich tych miejsc dodałam komentarze, pisząc dlaczego warto je zobaczyć.

Zachęcam do komentowania.