Top 10 – wszystkich odwiedzonych miejsc

Mój subiektywny ranking wszystkich odwiedzonych przeze mnie miejsc, które zrobiły na mnie największe wrażenie:

1. Kambodża – Angkor Wat
Angkor Wat przewija się często u mnie w gotowych propozycjach tras. Sama osobiście byłam tam 3 razy i za każdym razem robi na mnie to samo, ogromne wrażenie. Tam naprawdę trzeba być

2. Kenia – trzydniowe safari w Tsavo East i Tsavo West.

3. Filipiny – Coron
Wyspa z jedną z najwspanialszych raf koralowych w jakich kiedykolwiek miałam okazję snoorkować. Przeżycia nie do opowiedzenia. Ogromne koralowce, czułam się tam jakbym snoorkowała dosłownie w akwarium. Woda krystalicznie czysta. Aby się tam dostać najlepiej zatrzymać się na wyspie Busuanga, która nie jest urzekająca, jest szarą byle jaką wyspą, ale to co się dzieje pod wodą wszystko rekompensuje.

4. Filipiny – Malapascua
Potocznie nazywana przeze mnie Małą Paskudą – jest przecudną wyspą niedaleko Cebu. To jest moje miejsce na ziemi. Piękna plaża, rafa koralowa w zasadzie tuż przy samej plaży, koralowce, bogate życie pod wodą – no cuuudo. Wystarczy założyć maskę, wypłynąć troszkę od brzegu i zaczyna się magia. Wieczorami można usiąść w jednej z kilku knajpek tuż przy samym morzu. Idealne miejsce dla par.

5. USA i Meksyk – Six Flags
Jeśli uwielbiasz adrenalinę i dobrą zabawę to miejsce jest dla Ciebie. Ja osobiście kocham parki rozrywki dla dużych dzieci ,miałam okazję być w dwóch pod Chicago oraz w Meksyku i dalej czuję niedosyt. Nie, nie jest to nudna przejażdżka rollercoasterem, to jest szybkość, adrenalina a wręcz strach. Jeśli planujesz wyjazd do USA lub do Meksyku, to nie pomiń tej atrakcji.

6. Tajlandia – Ko Lanta
Spokojna wyspa, na której znajdziesz domek tuż przy plaży w atrakcyjnej cenie. Piękna szeroka plaża, względnie mało turystów, pyszne jedzenie. Idealne miejsce na odpoczynek po podróży lub pobyt z dziećmi.

7. Tajlandia – Railey
Znajduje się niedaleko miejscowości Ao Nang – Krabi. Piękna plaża dostępna tylko od strony morza, do której można dopłynąć z Ao Nang. Poza samą plażą, Railey oferuje Lagunę, ale nie taką zwykłą i dostępną spacerem, o to, to nie, tam trzeba się wspiąć i to dosłownie. Jeśli lubisz tak jak ja, ścianki wspinaczkowe, to tutaj zejście i wejście do laguny sprawi Ci wielką przyjemność.

8. Tajlandia – Phi Phi
To miejsce można kochać, albo nienawidzić, ja należę do tej drugiej grupy. Jest to jedyne miejsce, w którym toleruje masy turystów, chociaż pamiętam ją jeszcze z czasów tuż po tsunami, kiedy była zniszczona i opustoszała. Uwielbiam nocne imprezy na plaży, przeskakiwanie przez płonącą skakankę wieczorami. W ciągu dnia, wyspa też daje odpocząć, skacowana młodzież jest za leniwa na długie spacery, w związku z czym spokojnie można znaleźć na Phi Phi urokliwe zatoczki, aby odpocząć bez tłumów.

9. Filipiny – Bohol
Niestety w momencie mojego pobytu na Filipinach (styczeń) padało strasznie. Lało i lało i nie przestawało, mimo wszystko było mi dane doświadczyć Boholu i zakochałam się w tym miejscu. Nic tylko jeździć po nim wynajętym skuterem, widoki są przepiękne, tym bardziej, ze Bohol jest górzysty i ma całkiem sporo tarasów ryżowych. Obowiązkowym punktem są Czekoladowe Wzgórza, nie spodziewałam się, ze aż tak mi się spodobają.

10. Filipiny – Oslob
Jedno z moich najstraszliwszych wspomnień. Snoorkowanie w rekinami wielorybimi to było bardzo duże przeżycie. Pierwsze moje spotkanie z tak dużą rybą. Jeśli planujesz podróż na Filipiny, musisz koniecznie zaliczyć tą atrakcję.