Top 5 rzeczy do zrobienia na Filipinach

0
471
4/5 - (1 vote)

Filipiny to kraj o niezwykłej różnorodności, złożony z ponad 7000 wysp. Jest to jeden z najlepszych miejsc na świecie do odkrywania kultury, przyrody i niezwykłych krajobrazów. W tym artykule przedstawiamy nasze top 5 rzeczy do zrobienia na Filipinach, które każdy turysta powinien uwzględnić w swojej podróży.

1. Odkrywanie Palawan

Podziwiaj cud natury w Puerto Princesa

Puerto Princesa to stolica prowincji Palawan, znanego z dziewiczych plaż i krystalicznie czystych wód. Jeden z głównych punktów na liście rzeczy do zrobienia w Puerto Princesa to Park Narodowy Rzeki Podziemnej, wpisany na listę UNESCO jako światowe dziedzictwo. Jest to najdłuższa rzeka podziemna na świecie, która oferuje wspaniałe widoki na stalaktyty i stalagmity.

Zwiedzaj El Nido i Koron

El Nido i Koron to dwie miejscowości na wyspie Palawan, które słyną z niesamowitych plaż, zatok i lagun. Oba miejsca oferują możliwość nurkowania, wspinaczki i eksploracji jaskiń. W El Nido warto odwiedzić Big Lagoon, Small Lagoon i Nacpan Beach, natomiast w Koron nie można przegapić jeziora Kayangan, jeziora Barracuda oraz Twin Lagoon.

2. Odkryj życie morskie w Moalboal

Nurkowanie z wielorybami rekinami w Oslob

Oslob to niewielka miejscowość na wyspie Cebu, która przyciąga turystów z całego świata ze względu na możliwość pływania z wielorybami rekunami. Te łagodne giganty są jednymi z najbardziej niezwykłych stworzeń morskich, które można spotkać podczas swojej podróży na Filipiny.

Nurkowanie na Pescador Island

Pescador Island to niewielka wyspa położona niedaleko Moalboal, która oferuje jedne z najlepszych miejsc do nurkowania na Filipinach. Wody wokół wyspy są pełne kolorowych raf koralowych i bogatego życia morskiego, w tym żółwi morskich, rekinów i niezliczonych gatunków ryb.

Przeczytaj także:  Manila – Filipiny: Serce i dusza archipelagu

3. Doświadcz kultury w historycznym mieście Vigan

Spaceruj po starówce w Vigan

Vigan to jedno z najlepiej zachowanych miast z okresu kolonialnego na Filipinach, które zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Spacerując po zabytkowej starówce, można poczuć atmosferę dawnych czasów, podziwiając hiszpańską architekturę i brukowane ulice. Warto odwiedzić także Katedrę Vigan i plac Salcedo, gdzie odbywają się cotygodniowe pokazy taneczne.

Poznaj lokalne przysmaki i rękodzieło

Vigan słynie z lokalnych przysmaków, takich jak empanada, longganisa i bagnet. Nie można opuścić miasta bez spróbowania tych smakołyków. Ponadto warto odwiedzić lokalne warsztaty rękodzieła, aby poznać tradycyjne techniki tkactwa i garncarstwa, a także zakupić pamiątki dla bliskich.

4. Wspinaczka na wulkanach

Wspięcie się na wulkan Taal

Wulkan Taal, położony na wyspie Luzon, to jeden z najbardziej aktywnych wulkanów na Filipinach. Wspinaczka na wulkan jest jednym z najbardziej pamiętnych doświadczeń podczas podróży na Filipiny. Po dotarciu na szczyt można podziwiać wspaniałe widoki na krater wulkanu oraz otaczające go jezioro Taal.

Odkryj wulkan Mayon

Wulkan Mayon, położony na południowym wschodzie wyspy Luzon, słynie ze swojego idealnie stożkowego kształtu. W okolicy znajdują się różne szlaki turystyczne, które prowadzą na szczyt wulkanu. Na drodze można zatrzymać się w miejscowości Legazpi, aby podziwiać widoki na wulkan i spróbować lokalnych przysmaków, takich jak laing i Bicol Express.

5. Eksploracja raju na wyspie Siargao

Surfing na Cloud 9

Siargao to wyspa na wschodnich Filipinach, która przyciąga surferów z całego świata. Cloud 9 to najbardziej znana plaża na wyspie, która oferuje doskonałe warunki do surfowania zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych. Oprócz surfowania, można również spróbować kitesurfingu, stand-up paddleboarding i innych sportów wodnych.

Odkryj piękno wysp na wycieczce wyspiarskiej

Siargao oferuje wiele niezwykłych wysp i plaż, które można odkryć podczas wycieczki wyspiarskiej. Warto odwiedzić takie miejsca jak Naked Island, Daku Island i Guyam Island. W trakcie rejsu można nurkować w krystalicznie czystych wodach, podziwiać rafy koralowe i relaksować się na białych piaskach plaż.

Podsumowując, Filipiny oferują niezwykłe doświadczenia dla każdego podróżnika, od odkrywania rajskich plaż, przez wspinaczkę na wulkanach, po zanurzenie się w bogatej kulturze i historii kraju. Nasze top 5 rzeczy do zrobienia na Filipinach to tylko początek tego, co ten niezwykły kraj ma do zaoferowania. Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem przyrody, sportów wodnych czy kultury, z pewnością znajdziesz coś dla siebie podczas swojej podróży na Filipiny. Planuj swoją podróż już dziś i odkrywaj niezwykłe skarby tego azjatyckiego raju.