Delta Okawango Botswana – poznaj malownicze miejsce

0
36
4.5/5 - (2 votes)

Delta Okawango Botswana to miejsce, które przyciąga turystów pragnących zobaczyć świat dzikich zwierząt i dziewiczej przyrody. Warto wybrać się na wycieczkę, by zobaczyć Wodospady Wiktorii i odbyć rejs łodzią po Safari o zachodzie słońca.

Delta Okawango – Botswana

Botswana zachwyca niezwykłymi parkami narodowymi, pięknymi krajobrazami i różnorodnością dzikiej fauny. Największa śródlądowa Delta Okawango na świecie, została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a sąsiadujące z nią Wodospady Wiktorii, zaliczane są do siedmiu cudów Afryki. Jeśli ktoś był w Kenii czy RPA, to możźe wybrać się na kolejne Safari, tym razem do Botswany, by przeżyć coś wyjątkowego i ekscytującego.

Najlepiej zaplanować wycieczką w porze suchej, od maja do października, ponieważ w tym czasie można zaobserwować najwięcej dzikich zwierząt, takich jak np.: bawoły afrykańskie, słonie, żyrafy, lwy, lamparty, zebry, hieny, hipopotamy. Jest niesamowity widok, gdy podczas upałów stada bawołów dzielą się na małe grupy i zażywają kąpieli błotnych, a później ocierają się o drzewa, pozbyć się zaschniętego mułu. W porze deszczowej większość z nich migruje, przemieszczając się na tereny z większą ilością pożywienia.

Popołudniowe Safari w Delcie Okawango – Park Narodowy Chobe

W Parku Narodowym Chobe sąsiadującym z Deltą Okawango żyje ponad 120 000 słoni. Jest więc jednym z najlepszych miejsc do obserwacji tych ssaków. Najlepszym czasem do obserwowania zwierząt są zimowe miesiące, bo wtedy całe stada gromadzą się nad rzeką Chobe. Park narodowy stał się też domem dla zagrożonych zwierząt drapieżnych, m.in.: likaonów, szakali, gepardów.

Aby oglądać nosorożce, trzeba wybrać się do Parku Narodowego Khama Rhino Sanctuary. Można też odwiedzić Rezerwat Przyrody Morem. Słynie z obfitej dzikiej fauny, rzadkich gatunków zwierząt, takich jak: gnu, lamparty, ratele, karakale, sywety, impale, karakale i wielu innych. W Rezerwacie Przyrody Moremi można podziwiać ponad 500 gatunków ptaków. Największy Park Narodowy na świecie – Etoszy jest w kraju: Namibia. Wycieczka nie jest tylko wyprawą na Safari. Można odwiedzić najsłynniejsze miejsca, w tym: Wybrzeże Szkieletów i Martwą Dolinę.

Przeczytaj także:  Termy Poddębice: Relaks i Zdrowie w Zasięgu Ręki

Podsumowanie wycieczka do Delty Okawango

Warto zobaczyć poranne Safari, bo różnorodność zwierząt, ptaków i dzikiej przyrody jest zdumiewająca! Jest to też doskonała okazja, by zrobić piękne zdjęcia. Najlepiej wybrać się rano lub wczesnym popołudniem, bo wtedy można obserwować najwięcej ssaków. Warto wyjechać do Delty Okawango w miesiącach suchych: maj-październik. Wakacje są doskonałą okazją do przeżycia przygody życia.