Dobrej jakości rower powinien być wygodny i praktyczny. Najczęściej rama i widelec są wykonane ze stali lub aluminium. Pierwszy z materiałów jest nieco cięższy, ale lepiej absorbuje drgania, dzięki czemu sprawdzi się w trakcie wielu podróży po nierównym terenie. Aluminiowe modele są lżejsze, dlatego zazwyczaj lepiej podróżuje się nimi po mieście. Sprawdź, jaki model najlepiej sprawdzi się w codziennych podróżach do pracy, a który będzie doskonały na dalsze wypady.
Jak dobrać rower damski?
Rower należy dopasować przede wszystkim do wzrostu rowerzystki. Dzięki temu jazda będzie komfortowa i bezpieczna. W przeciwnym razie podróże mogą powodować ból pleców i ramion, a ryzyko upadku się zwiększy. Każdy producent rowerów ma swoją tabelę, która pozwala określić, do jakiego wzrostu rozmiar ramy będzie najprawdopodobniej najlepszy. Najczęściej do wzrostu 147-153 cm odpowiednia będzie rama 15-16 cali, 154-160 cm rama 16-17 cali, 161-163 cm rama 17-18 cali, 164-169 cm rama 18-19 cali, 170-174 cm rama 19-20 cali, 175-179 cm rama 20-21 cali itd. Warto pamiętać, że jest to jedynie orientacyjna sugestia producenta. Wiele zależy od budowy ciała, dlatego warto „przymierzyć” rower.
Lekkie rowery damskie o wadze do 10 kg to doskonałe propozycje do miasta. Mają węższe opony, mniej zaawansowane przerzutki i nieco mniejszą amortyzację. Warto postawić na model z obniżoną rurą, dzięki czemu znacznie łatwiej będzie Ci wsiadać, także w sukience. Odpowiednio wyprofilowana kierownica powinna być zakończona gumowymi elementami. Design również ma znaczenie – stylowe modele retro czy nowoczesne elektryczne rowery w dobrych cenach możesz zamówić za pośrednictwem https://magazyn.ceneo.pl. Jeżeli chcesz wyruszyć na dłuższe trasy, to warto postawić na model trekkingowy.
Rower trekkingowy na dalsze wyjazdy
Rower trekkingowy damski cieszy się dużą popularnością wśród rowerzystek. Sprawdzą się zarówno na prostym terenie, w tym podczas jazdy po trawie, błocie i betonie, jak i na górzystym. Mają bardziej zaawansowany system przerzutek i oferują lepszą amortyzację. Nieco szerzej rozstawione rury zapewniają większą sztywność, dzięki czemu łatwiej zapanować użytkownikowi nad pojazdem podczas jazdy po górach. Przy wyborze warto zwrócić na korby, przednie przerzutki, hamulce, amortyzator czy manetki.
Nie zapomnij również o potrzebnych akcesoriach. Priorytetem powinien być kask, który chroni głowę w trakcie upadku. Swój rower możesz podrasować, dobierając stylowy dzwonek czy koszyk na kierownicę. To doskonałe rozwiązanie, jeżeli planujesz jeździć rowerem na zakupy czy do pracy. Z powodzeniem możesz włożyć tam torebkę, plecak lub kurtkę. W przypadku rowerów trekkingowych lepiej sprawdzi się sakwa na bagażnik, która pomieści wszystkie niezbędne rzezy czy zestaw naprawczy.