Kenia – Safari ceny
Kenia – Safari ceny
Kenia – Safari ceny
Kenia – Safari ceny
Kenia – Safari ceny
Kenia – Safari ceny

Jedną z najwspanialszych atrakcji w afryce jest Safari. I ja także namawiam Was do tego aby je przeżyć, zapamiętacie tą przygodę do końca życia – gwarantuję 😉
I mam dla Was dobra wiadomość, możecie zorganizować Safari nie wychodząc z domu. Szczegóły znajdziecie w poście – zapraszam!

W październiku tego roku, po raz drugi w swoim życiu zdecydowałam się odwiedzić Kenię. Zależało mi aby to co przeżyłam 11 lat temu również doświadczył mój Mąż – a jest to Safari. Mój poprzedni wyjazd na Safari odbył się z miejscowości Malindi. Pamiętam, że do samego parku jechało się bardzo długo, drogami ubitymi, bez asfaltu. Droga była bardzo męcząca (czy ktoś wie, czy coś się zmieniło?). Tym razem wybrałam Diani Beach jako miejscowość docelową, właśnie też ze względu na to, że trasa z Diani Beach do Tsavo prowadzi drogą asfaltową. I to był dobry wybór trasa dojazdu zajęła nam tylko 3,5 godziny…pisze tylko, bo korki do promu płynącego do Mombasy miewają po kilka kilometrów.

Również w Diani Beach poznaliśmy Rico, z którego usług skorzystaliśmy i wybraliśmy się na 3 dniowe safari po Tsavo East i Tsavo West.
Z Rico do razu złapaliśmy kontakt i się zaprzyjaźniliśmy, jest fantastycznym uczciwym człowiekiem, któremu spokojnie można zaufać. Również od niego udało mi się dowiedzieć jakie są możliwości jeżeli chodzi o wybór Safari, gdzie warto nocować, gdzie pojechać a także najważniejsze ile to kosztuje.

Przykładowe ceny za Safari:
Cena zawiera transport, pełne wyżywienie, możliwość korzystania z wszystkich udogodnień hotelu, opłatę za wstęp do parku. w zasadzie pakujesz tylko swoje rzeczy i nic więcej Cię nie interesuje poza oglądaniem zwierząt.

 

Nazwa Parku Ilość dni Zakwaterowanie Cena standardowe za osobę Cena w promocji (-10%)
Tsavo East 2 Lion Hill Safari Lodge 210 USD 180 USD!
Tsavo East 2 Voi Wildlife Lodge 240 USD 220 USD!
Tsavo East 2 Voi Safari Lodge 240 USD 220 USD!
Tsavo West 2 Sarova Salt Lick Game Lodge 250 USD 225 USD
Tsavo East + West 3 Sarova Salt Lick Game Lodge 400 USD 360 USD
Masai Mara (z Nairobi) 3   460 USD 415 USD

Masai Mara (2 noce)

Nakuru (1 noc),

Amboseli (1 noc),

Ngutuni (1 noc)

4   850 USD 765 USD

Tylko dla moich czytelników specjalna promocja aż 10% taniej, jeśli powołacie się na latającacholera. przy rezerwacji dowolnego safari.

 

safari ceny kenia

Kilka słów o parkach Narodowych w Kenii:

Tsavo East – najłatwiej dostać się stad z wybrzeża – Malindi, Mombasa, Diani Beach. W parku występują lwy ale w niezbyt dużej ilości, raczej powinniście je spotkać. Bardzo dużo jest słoni, zebr i innych kopytnych. Możecie nie spotkać nosorożca.

Tsavo West – najłatwiej dostać się z wybrzeża – Malindi, Mombasa, Diani Beach, ale także z Nairobi. Mniej popularny niż Tsavo East, ze względu też na fakt, że jest oddalony od miejscowości turystycznych.

Masai Mara – najłatwiej się dostać z Nairobi (pomiędzy Mombasą a Nairobi jeździ szybki pociąg). Jest najmniejszym, ale także najbogatszym Parkiem Narodowym. Znajdziecie tu mnóstwo lwów, gepardów – macie także bardzo duże szanse na obejrzenie polowania na żywo. W okresie od stycznia do marca oraz w lipcu i sierpniu odbywa się Wielka Migracja Zwierząt z Serengeti do Masai Mara, jest to swoisty spektakl który musisz zobaczyć. Jest to jedyne miejsce na świecie, gdzie można zobaczyć Wielką Piątkę Afryki: słonia, lwa, bawoła, nosorożca i lamparta.

Jeśli masz jakieś pytania napisz w komentarzu, lub skontaktuj się z nami bezpośrednio? Obiecuje, że żaden nie pozostanie bez mojej odpowiedzi.